Kuhu minna Roomas

Kuhu minna Roomas? – Väike teejuht!

Kujutage ette hetke, kus astute välja lennujaamast või rongijaamast ning Rooma ajatu linn avaneb teie ees oma täies hiilguses. Linna labürindi moodi tänavatel ekseldes võite kohata mõnda maailma kõige ajaloolisemat paika, mis seisab kõrvuti moodsa Itaalia elu vilkusega. 

Kuid selle kõige keskel võib tekkida pealtnäha lihtne, kuid sageli keeruline küsimus: kuhu minna esimesena? Millist aardeid tuleks esmajoones kogeda ja milliseid lõhnasid, maitseid ning vaateid avastada? 

Rooma on linn, mis pakub rohkem kui lihtsalt turismiobjekte; see on ajaloo, kultuuri ja elu sulam, kus igal nurgal ja künkakesel on oma lugu rääkida. 

See artikkel on mõeldud juhendama teid läbi Rooma südame, juhtides teie teekonda, et saaksite kogeda kõige erakordsemaid paiku, mis teevad sellest linnast tõelise pärliga maailma kultuurikaardil. Niisiis, kuhu minna Roomas? Lugege edasi ja avastage!

Colosseum

Kuhu minna Roomas

Kui küsimus tekib, kuhu minna Roomas, on Colosseum tõenäoliselt esimene koht, mis enamiku inimeste mõttesse tuleb. Seda ajaloolist monumenti, mis on üks maailma suurimaid amfiteatreid, peetakse üheks Rooma suurimaks arhitektuuriliseks ja inseneritöö saavutuseks. 

Ehitatud peamiselt travertiinist, tufast ja tellistest, pakkus see kunagi rohkem kui 50 000 pealtvaatajale võimalust vaadata gladiaatorite võitlusi ja muid avalikke etendusi. Kuigi aastate jooksul on see kannatanud maavärinate ja kivide röövimise tõttu, on Colosseum siiski Rooma igavene sümbol ja külastajatele avastamiseks hädavajalik koht. 

Selle ajaloolise tähtsuse ja võlu tõttu on soovitatav võtta giidiga ekskursioon, et saada sügavamat ülevaadet sellest kohast.

Rooma Pantheon

Rooma Pantheon on teine ajatu sihtkoht neile, kes mõtlevad, kuhu minna Roomas. Ehitatud keiser Hadrianuse ajal umbes 126. aastal pKr, on Pantheon hämmastavalt hästi säilinud ja on üks maailma parimaid näiteid vanast Rooma arhitektuurist. 

Kuppel, millel on keskel oculus, on eriti märkimisväärne inseneritöö ning pakub sisemusele looduslikku valgust. Pantheoni ees asuv massiivne portikus, millel on suured graniitsambad, kutsub kõiki sisse astuma. 

Külastajaid võlub sageli hoone hämmastav akustika ja see, et see on olnud pidevas kasutuses rohkem kui 1900 aastat. Täna on Pantheon ka oluline matmispaik mitmetele Itaalia kunstnikele ja kuningatele.

Vatikani linnriik

Kuhu minna Roomas

Kuhu minna Roomas, kui olete huvitatud kunstist, ajaloost ja religioonist? Vastus on Vatikani linnriik. See mikroriik, mis asub Rooma südames, on katoliku kiriku hing ja paavsti residents. 

Sellel on mitmeid kultuurilisi aardeid ja vaatamisväärsusi, sealhulgas kuulsad Vatikani muuseumid, kus on tohutu kunstikogu, mis ulatub tagasi antiikaega. Üks silmapaistvamaid osi on kindlasti Sixtuse kabel koos Michelangelo maalitud laemaalidega. 

Lisaks kunstilistele aaretele on Vatikani linnriik ka koduks Püha Peetruse basiilikale, mis on üks maailma suurimaid kirikuid ja on kuulus oma renessanssarhitektuuri ja kupli poolest. Kõrgelt kuplilt avaneb suurepärane vaade Rooma linnale, muutes selle ideaalseks kohaks nii fotode tegemiseks kui ka linna imetlemiseks.

Kui teie reisi eesmärk on kogeda ajalugu, kunsti ja vaimset tõusu, on Vatikani linnriik koht, mida ei tohi mööda vaadata.

Rooma Foorum

Kui mõelda, kuhu minna Roomas, et sukelduda sügavale Rooma impeeriumi ajalukku, ei saa üle ega ümber Rooma Foorumist. See lai ala, mis kunagi oli linna kommerts-, poliitika- ja kohtulik keskus, pakub külastajatele võimalust näha varemeid ja monumente, mis ulatuvad tagasi sajanditesse enne Kristust. 

Kõndides mööda kiviplaate, võite ette kujutada senatoreid, kes arutavad poliitikat, kaupmehi, kes teevad tehinguid, ja preestreid, kes viivad läbi rituaale templis. Põhjaliku ülevaate saamiseks sellest ajaloolisest kohast on soovitatav võtta giidiga tuur, mis võib anda teavet igast templi varesest, sambast ja kaarest. Rooma Foorumis jalutades tunnete, kuidas ajalugu elustub teie ümber.

Hispaania trepid

Kuhu minna Roomas

Kuhu minna Roomas, et nautida linnavaadet, lõõgastuda pärast pikka jalutuskäiku või lihtsalt inimesi vaadata? Hispaania trepp on ideaalne valik. 

Tegemist on laia treppide kompleksiga, mis viib Piazza di Spagna’st Trinità dei Monti kirikuni, pakkudes külastajatele suurepärast paika, et istuda ja imetleda Rooma linna. 

Trepid on populaarne koht nii turistidele kui ka kohalikele, eriti kevadel, kui need kaetakse värviliste õitega. Õhtuti muutub see romantiliseks kohtumiskohaks, kust avaneb suurepärane vaade päikeseloojangule. Olgu see siis fotoseeria jaoks või lihtsalt pausiks, on Hispaania trepp kindlasti külastamist väärt.

Trevi purskkaev

Rooma linnas jalutades ei saa mööda vaadata ka imposantsest Trevi purskkaevust. Üks suurimaid Barokk-purskkaevu maailmas, see on tõeline kunstiteos, mis kujutab Neptuunit, merejumalat, tema veiste ja Tritonitega. 

Külastajad kogunevad sageli purskkaevu ümber, et heita mündi vette – traditsioon, mille kohaselt tagastatakse nad Roomasse, kui nad seda teevad. Päevavalguses särab vesi päikese all, kuid öösel muutub see eriti maagiliseks, kui valgustus tõstab esile purskkaevu skulptuurid. 

Kui olete mõelnud, kuhu minna Roomas, et kogeda linnas maagiat ja romantikat, on Trevi purskkaev absoluutne “must-see”.

Castel Sant’Angelo

Kuhu minna Roomas

Otsides vastust küsimusele, kuhu minna Roomas, ei tohiks jätta vahele Castel Sant’Angelo’t. Algselt ehitatud Rooma keiser Hadrianuse mausoleumina 2. sajandil, on see kindluslik struktuur läbi ajaloo täitnud mitmeid rolle, alates paavstide varjupaigast kuni sõjavangide vanglani. 

Täna asub kindluses muuseum, mis annab külastajatele ülevaate selle rikkalikust ajaloost. Üks peamisi tõmbenumbreid on kindluse ülemine terrass, mis pakub 360-kraadist vaadet Rooma siluetile, sealhulgas Püha Peetruse basiilikale. 

Kindluse ja Vatikani vahel kulgev salajane koridor on tunnistajaks lugudele paavstide põgenemistest ohtlike olukordade eest.

Campo de’ Fiori

Campo de’ Fiori on veel üks peatus, kui mõelda, kuhu minna Roomas. See elav väljak, mille nimi tõlgituna tähendab “õite välja”, on olnud Rooma sotsiaalne keskus juba sajandeid. 

Päeval on see koht, kus saab kogeda ühte Rooma kõige värvikirevamat turgu, pakkudes kõike alates värskest puu- ja köögiviljast kuni erinevate Itaalia käsitöödeni. 

Õhtul muutub väljak populaarseks kohtumispaigaks nii kohalikele kui ka turistidele, kes naudivad lähedal asuvate restoranide ja baaride melu. 

Campo de’ Fiori ajalugu on aga ka keeruline, sest see oli koht, kus toimusid avalikud hukkamised, sealhulgas tuntud dominikaani munga ja astronoomi Giordano Bruno hukkamine.

Circus Maximus

Kui olete endalt küsinud, kuhu minna Roomas, et kogeda antiikse Rooma meelelahutuslikku külge, siis Circus Maximus on kindlasti vastus. See massiivne lagede ala oli kunagi maailma suurim spordistaadion, mahutades kuni 250 000 pealtvaatajat. 

Roomlased kogunesid siia, et nautida võiduajamisi, millest kõige populaarsemad olid vankrivotmised. Ehkki suurem osa originaalsest struktuurist on kadunud ajas, on külastajatel siiski võimalus näha, kuidas see välja nägi ja kujutada ette pidulikku melu, mis kunagi siin aset leidis. 

Praegu on Circus Maximus rohkem roheline puhkeala, kus kohalikud ja turistid tulevad piknikule, jalutavad või osalevad erinevatel kultuuriüritustel, mis siin aeg-ajalt toimuvad. See on koht, kus saate tõesti tunnetada Rooma ajaloo sügavust ja ulatust.

Kuhu minna Roomas

Kokkuvõtteks

Rooma on linn, kus ajalugu ja kultuur elavad koos tänapäeva eluga, pakkudes külastajatele lõputut avastamisrõõmu. 

Alates grandioossest Colosseumist kuni mõtisklevate katakombideni, pakub Rooma iga nurga taga jälge oma rikkalikust pärandist. Kui plaanite Rooma külastada, ei ole puudust kohtadest, kuhu minna. 

Olgu see siis arhitektuurilised imed, põneva ajalooga paigad või lihtsalt linnamelu nautimine – Rooma ei jäta kedagi ükskõikseks. Kõigil neil Rooma vaatamisväärsustel on oma lugu, mida jutustada, ja nad ootavad, et teiegi seda avastaksite.

Scroll to Top